הצצה למגרש המשחקים הפרטי שלי

למקומות, היכון, צא!

זוהי יריית הפתיחה של "הבלוגיקה - נוגיקה במגרש המשחקים", על קו הזינוק נמצאים הילדה שבי והאמא, ההתלהבות שלי, התשוקה שלי למשחקים וגאדג'טים, הרעיונות שלי לפיתוח משחקים,  הרצון שלי לשתף בחוויות ולהקשיב לכם.

מגרש המשחקים הפרטי שלי כבר פתוח לכולם, אבל זוהי הצצה אל מאחורי הקלעים.
חשוב לי שתדעו איך התהווה רעיון "מגרש המשחקים" שלי, כיצד החשיבה מחוץ לקופסא מתפתחת והופכת לרעיון למשחק ונכנסת לקופסא ובקרוב תוכלו גם אתן להנות מהמשחקים ומערכות הפעלה ייחודיות, אשתף אתכם בהוויה המשחקית שהפכה לחלק בלתי נפרד מחיי ומחיי משפחתי.
בזה הרגע רצים לי בראש מיליוני רעיונות, מחשבות, בדיחות, חששות, התלבטויות, חוויות, אז מאיפה להתחיל? איך להרכיב את הפאזל?

נתחיל במשחק "נקודה – קו" , בחיבור הנקודות בחיי שהובילו אותי לכאן –

"עשו את זה קודם לפניי...." וגם ניסחו את זה מצוין אז למה לקלקל ניסוח מדויק שכזה:
"אי אפשר לחבר את הנקודות במבט לעתיד, ניתן רק לחברן במבט לאחור. אז אין לך ברירה אלא לסמוך שהנקודות יתחברו איכשהו בעתידך. אתה חייב להאמין במשהו, תחושת הבטן שלך, גורל, החיים, קארמה, מה שלא יהיה. הגישה הזו מעולם לא הכזיבה אותי, והיא זו ששינתה את חיי". - ציטוט מתוך נאום ההשראה של סטיב ג'ובסnetworking-1586679_1280

וואו כמה שזה נכון ומדויק עבורי, עד לא מזמן לא הבנתי את הקשר בין הנקודות שבחרתי לעצמי בדרך, יתרה מכך גם בסביבה שלי כל הזמן הרימו גבה ושאלו  "מה הקשר"?
הקשר הזה הוא הבסיס של מגרש המשחקים שלי: עולמות תוכן שונים ומגוונים, שעולם המשחק והחשיבה מחבר בין כולם.

הנקודות שלי = הסקרנות שלי :

  • חינוך: במסגרת הלימודים נמשכתי לתחומים רבים ושונים כגון: אנטומיה, פיזיולוגיה...
  • ספורט: גם בתחום זה התעניינתי ועסקתי בענפים רבים: אתלטיקה קלה, כדורסל, כדורגל והמרכזי ביותר כדוריד וכיום שחקנית כדורשת ורוכבת להנאתי על רולר בליידס - חיידק שהדבקתי בו את כל בני משפחתי ועכשיו הפך לבילוי משותף.
  • טכנולוגיה: תחומים שונים שכוללים תכנות, גרפיקה, עריכת וידאו , משחקי וידאו וקונסולות ועוד...
  • תמיד בין לבין נמצאת גם חיבתי לאתגרים בכלל ולאתגרים חשיבתיים בפרט, הדבק בין הנקודות הוא הרצון שלי לגלות עולמות תוכן חדשים, לדעת עוד ועוד - חוסר ידע מסקרן אותי.
    ובמקום הכי פרטי שלי - המשפחה שלי, הכלים, הידע והערכים שרכשתי מהעולמות השונים - מהווים אבני דרך.
    הצלחתי לבלבל אתכם? עד לא מזמן גם אני הייתי מבולבלת.

אז איך התחברו להן הנקודות הללו והפכו את מגרש המשחקים הפרטי שלי למעניין ומיוחד?
מאז ומעולם אהבתי ספורט והצטיינתי בענפים שונים כשלבסוף בתיכון נדבקתי בחיידק הכדוריד, היכולות הטקטיות, החשיבתיות והאתלטיות שנדרשות הן כנראה מה שמשך אותי להתמיד 15 שנה,  במקביל סיימתי תואר בחינוך והוראה בוינגייט.
אהבתי לכדוריד העלתה לי רעיון לבנות אתר אינטרנט למועדון (בזמנו זה היה ווואווו.....) למדתי בניית אתרים מהאינטרנט ולבסוף נרשמתי לקורסי גרפיקה ותכנות.
לצד הרוח הספורטיבית, נשבה גם רוח רומנטית והכרתי את גיא, בעלי ואבא מיוחד לשתי בנותינו שזורם עם השטותניקיות שלי וממש משלים אותי, גם בחלק זה של סיפור חיי יש חיבור לעולם חדש ושונה עבורי - תחום הכלכלה וראיית החשבון שמצא את הדרך להתממשק בנקודה זו של חיי וגיא מנהל את כל התחום הפיננסי והעסקי ואני? לומדת, לומדת וכל פעם מחדש מתמוגגת מהידע הרב והחשיבה הייחודית שיש לו.
בסיום חופשת הלידה הראשונה שלי הגיעה הצעה למשרה בתחום התכנות, אחרי לבטים וחששות השארתי את החיתולים והתחלתי לתכנת – גיליתי עולם חדש שמצריך חשיבה אחרת, משם לפה היום אני מפתחת בתחום ה-(BI (Business Intelligence תחום מרתק שמשלב פיתוח, כתיבת קוד והבנה עסקית.
בעודי כותבת אני מתפלאת על עצמי, הרי לפני כ-20 שנה לא דמיינתי שאהיה במקום בו אני נמצאת היום.
לעיתים נדמה לי שהגשמתי חלום - אבל של מישהו אחר.

תודה לכל עובדי משאבי אנוש שלמרות קורות חיים "מוזרים" ומעבר חד מתחום החינוך, ההוראה, הספורט לתחום התוכנה ראו בי מעבר לנקודות שאינן קשורות,  ראו את הניצוץ שלי ללמוד, לפתח ,לתרום ולהביא חשיבה שונה ותודה גם לכל אלו שכל הזמן פיקפקו ושאלו בתמיהה " איך ממורה הפכתי למתכנתת?" , " למה למדת בוינגייט שהיו לי ציונים ויכולות ללמוד כל דבר אחר?, "למה את משחקת כדוריד בזמן ששאר החברות שלך מטיילות?" כל שואלי הקושיות הללו גרמו לי כל הזמן לעצור ולבחון את עצמי וכנראה שלא סתם המשכתי בדרכי.

עכשיו אענה בבת אחת על כל השאלות ששאלו אותי כל השנים, בזכות הדרך שעשיתי למדתי המון על עצמי, גיליתי יכולות שלא חשבתי שיש לי, רכשתי ידע ומיומנויות בתחומים רבים שעל פני השטח נראים לא קשורים: חינוך, ספורט, טכנולוגיה, תכנות, משחקים, ילדים אבל היום מצאתי להם מקום טוב לפרוח בו יחד, "מגרש המשחקים שלי", המקום בו אני מרשה לעצמי לחבר בין כל היכולות והידע כדי ליצור משחקים, רעיונות ולחשוב מחוץ לקופסא בחיי היום יום ןהסוד האמיתי הוא שתי בנותיי המדהימות, שהסקרנות, השאלות, היצירתיות והחשיבה שלהן - מהווים את מקור ההשראה שלי, ההבנה שחשיבה של ילד היא דבר מדהים - ללא מעצורים וללא מחסומים.
idea-1301368_1280
הנה הצצה לרעיון קטן ממגרש המשחקים הפרטי שלי לשימוש ביתי עם משחקים שיש בבית:
"מנחש הכללים" - לבחור משחק קופסא שהילד לא מכיר, הילד הוא "מנחש הכללים", צופה בשחקנים ובמהלכי המשחק וצריך לומר מהם חוקי המשחק, זו דרך נפלאה להתקבץ כמה בני משפחה ו/או חברים למשחק שמעודד חשיבה והבנת תהליכים וחוקיות, כל פעם אפשר להחליף את המשחק ואת "מנחש הכללים" או לבחור משחק שהילד מכיר, ואז השחקנים ביניהם מחליטים אילו חוקים הם משנים, למשל בטאקי שהקלף עם קוביית הצבעים הוא תמיד כחול ולא צבע חופשי.
המטרה של "מנחש הכללים" היא לזהות מה החוק החדש שהומצא – זה מרענן וכיפי – מבטיחה!

זה רק רעיון, קחו אותו, פתחו אותו עם ילדכם בעוד כיוונים, אשמח שתשתפו בחוויה.

בכל אחד מאיתנו נמצא ילד שרוצה לשחק ולהשתעשע – שחררו אותו ותנו לו מידי פעם להוביל. במקרה שלי, אני לא יודעת מי יותר ילדותי, אני או הבנות שלי, מי משגע את מי יותר?
מי מתלהב יותר מלונה פארק, פארק מים, לגו,פאזל, חידות....? – אני נהנית לא פחות מהן (לפעמים אפילו יותר...) , ברגעים אלו מתעורר בי הניצוץ שנמצא שם תמיד ולרוב כבוי ,אז זהו החלטתי שלא לכבות אותו יותר.

אתם מוזמנים לכתוב ולשתף במגרש המשחקים שלי, יש תמיד מקום לעוד רעיונות.

 

 

1 תגובה

  1. פוסט מרגש... נוגה עם כל מכלול היכולות והאהבות שבך... והרצון להעמיק להתקדם וללמוד... בהצלחה!!

כתיבת תגובה